..:::عملیـــــــــــات 125:::..

رفتی و رفتن تو آتش نهاد بر دل

 

من خواب دیده ام که کسی می آید

من خواب یک ستاره قرمز دیده ام

و پلک چشمم هی می پرد

و کفش هایم هی جفت می شود

و کور شوم اگر دروغ بگویم

من خواب این ستاره قرمز را وقتی که خواب نبوده ام دیده ام

چقدر آفتاب زمستان تنبل است

من پله های پشت بام را جارو کرده ام

و شیشه های پنجره را شسته ام.

                                                                            "فروغ فرخزاد"

 


با سلام و عرض "نوروز مبارک" به تموم گلای عملیاتی

خبر خوب اینکه: سری سوم هم در ۲۶ قسمت ۴۵ دقیقه ای ساخته خواهد شد و در نیمه دوم سال ۱۳۸۹ به روی آنتن شبکه تهران خواهد رفت.

نوروز مبارک

یادداشتی در سه شنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۸۸ساعت 16:16 از هورسا موسوی| |

بیوگرافی؟

مجتبی رجبی معمار، متولد 13 تیرماه 1362، یک خواهر کوچکتر دارم. فرزند مجید رجبی معمار.

ایمان صفا، متولد اول دی ماه 1362، یک برادر بزرگتر و یک خواهر کوچکتر دارم. دیپلم ریاضی و دیپلم بازیگری گرفته م. شغل پدرم آزاد و مادرم خانه دار است.


کار در سینما جذاب تره یا تلویزیون؟

رجبی: برای من رسانه مهم نیس. دوس دارم بعد از بازی بتونم بگم که از بازیم لذت بردم.

صفا: دوس دارم در هر دو زمینه کار کنم و به تجربم اضافه کنم. از مرزبندی بین سینما و تلویزیون استقبال نمی کنم چون معتقدم بازیگر خوب باید همه جا و همیشه خوب بازی کنه.


چی شد که وارد "عملیات 125" شدین؟

رجبی: من در "فرزند صبح" با آقای افخمی کار می کردم و بعد از آشنایی با ایشون برای بازی در این مجموعه دعوت شدم.

صفا: بعد از "قرنطینه" آقای افخمی که تدوینگر کار بودن، منو برا بازی در "عملیات 125" دعوت کردن و بعد از مطالعه فیلمنامه و شناختی که از ایشون داشتم، با افتخار در این سریال بازی کردم.


از نقشتون در این مجموعه بگین.

رجبی: در نقش "هادی" یکی از افسران آتش نشانی حضور داشتم. این نقشو به این دلیل قبول کردم که ویژگی های خاصی داشت. هادی از خانواده متوسطی بود و پدرشم افسر ارشد آتش نشانی بود. هادی نقش جالبی بود و داستانهایی که اطرافش اتفاق میفتاد قهرمان پرورانه نبود و خیلی اجتماعی و باورپذیر بود. در مجموع از نقش خودم راضیم.

صفا: حسین خصوصیات خاص خودشو داره و بقول معروف بچه جنوب شهره و با ادبیات خاصی که داره، تونسته رابطه خوبی با سایر اعضای گروه برقرار کنه. ضمنا شخصیت حسین باعث میشه گاهی لایه ای از طنز در کار دیده بشه.


آقای رجبی! در این مجموعه عبدالرضا اکبری نقش پدرتو بازی می کرد...

رجبی: بله. من این افتخارو داشتم که با ایشون در "فرزند صبح" آشنا بشم  و تونستم رابطه خوبی با ایشون برقرار کنم. ایشون مرد با اخلاقی هستن و بسیار هم حرفه ای با کارشون برخورد می کنن. تونستم خوب از راهنمایی هاشون استفاده کنم و از بازی در کنار آقای اکبری لذت بردم.


چقد در مورد نقشت با کارگردان تعامل داشتی؟

رجبی: در رابطه با نقش و ویژگی هایی که داشت خیلی فکر کردم. اتفاقا یکی از دلایلی که باعث شد من وارد عالم بازیگری بشم شخص آقای افخمی بود و اگه پیشنهاد ایشون نبود، شاید به این زودیا وارد این مقوله نمی شدم. این      تعامل در هردو مجموعه "عملیات 125" 1 و 2 بین من و کارگردان ها به وجود اومد.


خاطره ای هم از این کار داری؟

رجبی: در یه قسمت قرار بود در ساختمونی که دچار حریق شده، از پله ها بیام پایین و پشت سرم بشکه هایی رها بشن. لباس آتش نشانی رو پوشیدم، کلاهشو رو سرم گذاشتم، پوتینم پوشیدم و یه کپسول بزرگم رو دوشم گذاشتم. همه اینا باعث شد نتونم با انعطاف خاصی حرکت کنم. برا همین وقتی از پله می پریدم، خیلی برام سخت بود و هرموقع یاد اون لحظه ها میفتم، برام جذابه.


همه صحنه های عملیات واقعی بود؟!

رجبی: بله. خیلی از صحنه ها رو بچه ها خودشون بازی کردن و از بدلکار استفاده نشد. من شخصا همه صحنه های مربوط به خودمو کار کردم و ترس از ارتفاع و این چیزارو نداشتم. حتی قرار بود برا چتر بازیم بریم که متاسفانه نشد!


اهل ورزش هستی؟

رجبی: تا حالا در 26 سال زندگیم، خودمو آلوده ی ورزش نکردم!(با خنده) .... ولی چند وقتیه درگیر ورزش شدم و دارم یه کارایی می کنم!


موسیقی چطور؟

رجبی: سعی می کنم از شنیدن موسیقی خوب غافل نشم...


و سفر؟

رجبی: من همه ی ایرانو بجز یکی دو منطقه دیده م و کلی هم لذت بردم. در خارج از ایرانم شبای اروپا رو دوس دارم.

صفا: من شمال ایرانو خیلی دوس دارم.


از چی عصبانی می شین؟

رجبی: من به سختی عصبانی میشم ولی هرموقع عصبانی میشم، از خودم خوشم نمیاد.

صفا: از اینکه یه چیزو چندبار بگم! وقتی هم عصبانی میشم، داد میزنم. ولی بعد از مدتی سعی می کنم آروم شم. در کل هروقت عصبانی میشم، آدم خوبی نیستم!


از دوران کودکی و مدرست بگو.

رجبی: بچه ی درسخونی بودم. دوران ابتدایی همیشه ممتاز بودم ولی دوران دبیرستان تنبل تر شدم حتی تجدیدم اوردم! سال اول دبیرستان سر زنگ ریاضی با خودم کتاب "شرلوک هلمز" می بردم...برا همینم نه ریاضی رو فهمیدم نه نمره قبولی اوردم!

 

 منبع: خانه سبز-شماره 86-اول اسفند 1388


بقیه شو بخون
یادداشتی در جمعه هفتم اسفند ۱۳۸۸ساعت 15:12 از هورسا موسوی| |

چند نکته درباره سری دوم:

- «آرش نامدار» حیات خود را در قالب «کسرا نامدار» و با جایگزینی امیرمحمد زند به جای سماک باشی ادامه خواهد داد.

- نام خانوادگی «علیرضا بذرافشان» به «علیرضا عباسی» تغییر می یابد.

- تنها بازیگران ثابت که با نام های ثابت از سری قبل حضور دارند، مجتبی رجبی و ایمان صفا هستند.

- مهدی امینی خواه در نقش «حمید رضاییان» یک افسر ارشد آتش نشانی را ایفا خواهد کرد.

- علیرام نورایی در قسمت هشتم، نقش یک گروگانگیر را ایفا می کند و ارشا اقدسی بعنوان بدلکار او را همراهی می کند. (ما قبل تر در همین وبلاگ، او را برای ایفای نقش در عملیات 125 پیشنهاد کرده بودیم. به دلیل سابقه فعالیت در زمینه پارکور و استیل مناسب برای نقش آتش نشان.)  


      

 مجتبی رجبی با بازی در نقش هادی عنايت به عنوان پسر يكی از فرماندهان آتش‌نشانی به صورت مستقل وارد دوره‌های آموزشی آتش‌نشانی می‌شود و شانس خود را برای ادامه دادن راه پدرش امتحان می‌كند.

رجبی:

«كلا كار آتش‌نشانی را دوست داشتم، چون تجربه كار اكشن در فضايي انساني مثل اين كار، برايم جالب بود.

هادي پسري درسخوان، باهوش و شوخ‌طبع است و در برخي مواقع آرامش خاصي دارد. در كل برخي از اين خصوصيات را دوست داشتم، چون به شخصيت و روحيه خودم نزديك بود.»

 

(خوب به عکس دقت کنید...برخلاف تصور ما، کاراکتر "مهدی شریفیان" در سری دوم هم حضور داره. البته همونطور که دیدین شهید شد!)


خداشناس:

«براي بازي در نخستين سري سريال عمليات 125 به بهروز افخمي معرفي شدم و طي نشستي با ايشان و مطالعه فيلمنامه نقش عليرضا عباسي را پذيرفتم. در حال حاضر هم با ساخت داستان سري دوم اين سريال به كارگرداني محمدرضا آهنج، عليرضا عباسي به عنوان يكي از آتش‌نشانان فعال حضور پررنگي خواهم داشت.

در اين سريال 4 جوان نقش اصلي را ايفا مي‌كنند كه عليرضا عباسي يكي از جوانان فعال آتش‌نشان است كه به دليل محل سكونتش در جنوب تهران و شرايط مالي ايده‌آل و حرفه بازاري‌اش داراي معرفت و خصلت‌هاي خوب و جالبي همچون اهل مطالعه بودن و آشنا با اصول حساب و كتاب است. در سري دوم، سريال با اتفاقات خاص و عاطفي مختلف مواجه و تحت تاثير شرايط قرار مي‌گيرد، البته اين اتفاقات عاطفي نه در مقابل جنس مخالف بلكه در مقابل آدم‌هاي اين داستان است.

سري دوم اين سريال جواناني وارد حرفه آتش‌نشاني مي‌شوند كه به دليل حضور نيافتن در سري پيشين از پختگي كاملي برخوردار نبوده و دچار يك سري واكنش‌هاي احساساتي هم شدند.

در اين سريال قصه‌هاي خوب و جالبي اتفاق مي‌افتد كه در برخي مواقع داستان از طنز و بار مثبتي برخوردار است و بيننده را تحت تاثير قرار مي‌دهد.

براي تحقق اين امر مديريت خوب و مناسب لازم است كه تداوم و شكل‌گيري سري دوم سريال نيز حاصل اين مديريت خوب و سازمان يافته محسوب مي‌شود و ما هم اميدواريم در سري‌هاي بعدي سريال نيز اتفاق بيفتد.»


يكي از كاراكترهاي سري اول عمليات 125 حسين لطيفي بود كه نقش او را ايمان صفا بازي مي‌كرد. صفا كه در سري دوم اين مجموعه نيز حضور دارد، اولين نفري بود كه براي بازي در اين مجموعه انتخاب شد و قرارداد بست. صفا كه بيشترين تعداد عمليات را در سري دوم اين مجموعه انجام داده است، نوعي از طنز جدي را در اين مجموعه تجربه مي‌كند كه به گفته خودش خيلي از شخصيت واقعي‌اش دور نيست: «كمدي كلاسيك به طنزي گفته مي‌شود كه به دور از لودگي است و بيننده در مسيري جدي نيز به خنده وادار مي‌شود و طنزي كه در عمليات 125 وجود دارد، از همين نوع است.


بقیه شو بخون
یادداشتی در یکشنبه سوم آبان ۱۳۸۸ساعت 10:24 از هورسا موسوی|

خبر داغ داغ

از سری دوم خبر رسید که تصویر برداری در ایستگاه 84 سازمان آتش نشانی شروع شده. جالب اینکه همزمان، ساختمان جدید آتش نشانی و خودروهای پیشرفته ی سازمان هم رونمایی شدن!

سری دوم – که گفته شده احتمال ساخت سری سوم و چهارمش هم وجود داره – مثل قبلی، 13 قسمت 45 دقیقه ای رو شامل میشه که 25 صحنه ی اکشن هم اونو اسکورت می کنن.

نویسنده های عملیات 125(2) بهروز افخمی و مهدی شیرزاد هستن که البته طرح اولیه (همونطور که همه میدونین) مال بهروز افخمی بوده.

از اونجایی که تدوین این پروژه، همزمان با فیلمبرداری انجام میشه، میتونین با شروع نیمه ی دوم سال 88 ، این مجموعه رو از شبکه ی تهران تماشا کنین. مجید رجبی معمار –مدیر شبکه تهران- هم در همین راستا گفته که تموم سعیشون رو می کنن تا کار رو برای پخش بعد از ماه رمضون برسونن. (چیه؟ مگه فکر کردین تا ماه رمضون چقد مونده؟ فقط سه ماه ! روزه های قضا تون و تا هوا گرمتر نشده بگیرین.)

اما از اونجایی که بوش میاد (حرف س ی ا س ی نزدم بخدا!)، خبری از کاوه سماک باشی، هادی دیباجی، امیر شیر محمدی  امیرحسین هجرتی و مهدی شریفیان نیست. در عوض قراره که امیر محمد زند، مهدی امینی خواه، امیرحسین مدرس و رحیم نوروزی جای خالی شون و برامون پر کنن.

می تونین اسامی بقیه هنرپیشه ها و عوامل رو در ادامه مطلب بخونین.

یا علی

برای اطلاعات کامل به خبر درج شده سایت همشهری درباره عملیات 125 مراجعه کنین.

به خبری که هم اینک به دستم رسید توجه فرمایید:

(از طرف مرتضی عزیز:)

"روزنامه همشهری نوشته بود که سری اول سریال رو قراره هر روز پخش کنن، بعد سری دوم رو بلافاصله بعد از اون بذارن. یه چند تا چیز دیگه که یادم نیست."

خبر همین بود.

در صورت بدست آوردن روزنامه همشهری ۲۷ اردیبهشت لطفا مراتب را به اطلاع برسانید. مطلب را هم به اطلاع برسانید!

ممنان!


دیشب همینطور که از اتاق اومدم بیرون و داشتم از جلوی تلویزیون عبور می کردم(!) موهای قرمز اشکان اشتیاق توجهم و جلب کرد. وایسادم به نگاه کردن... که یهو دیدم اونی که داره از دور میاد چقدر شبیه حسین لطیفی خودمونه... البته در سایز مسن!

آره. "رهایی" با بازی ایمان صفا در نقش "سیروس" و البته تحت نظر خانواده ی افخمی از شبکه سه پخش میشه. (خوب وقتی کارگردان افسانه افخمی، تدوین آیدین افخمی و نویسندگی فیلمنامه هم علیرضا افخمی باشن، نباید گفت خانواده ی افخمی؟!!)

این مجموعه که در مذمت اکس و اکس بازی (!) ساخته شده و بنا بر شواهد موجود، یک سال از عمر ساخت و تولیدش هم میگذره، گریم های کاملا تابلویی داره و توسط رضا توکلی اجرا میشه.
یادداشتی در یکشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 10:46 از فرهاد رضوی| |

ایمان صفا به همراه پیمان صفا در حال بازی در تئاتر "مسافری از هند" هستن.

(مگه چیه؟!!! خبره دیگه!  شاد باشین.)

ضمنا حتما یه سر به "عکس های عملیات ۱۲۵" در آرشیو موضوعی بزنین...

و در مورد موزیک پس زمینه هم نظر بدین. (همین خوبه یا تیتراژ آخرش و بذارم؟)

دونت فرگت د  کامنت!  اوکی؟

عملیات 125

یادداشتی در پنجشنبه سوم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 16:18 از فرهاد رضوی| |


Design By : Night Skin